Ako vybrať náušnice

Vybrať ideálne náušnice je zábavná, ale náročná práca. Žiadne strachy, sme tu a prišli sme Vám poradiť! Vykonáme Vás kompletným výberom, takže na konci z Vás určite bude profík. Pokiaľ budete ale stále tápať, neváhajte sa na nás obrátiť. Sme tu pre vás.

Čo všetko si povieme o výbere náušníc?

Vyberte si tému a kliknite naň!

 


 

VEĽKOSŤ NÁUŠNÍC

Ľudské ucho je ako odtlačok prsta, jedinečné. Niekto ich má väčší, niekto menší, niekto viac odstáté, iný má zase väčšie lalôčiky. Ako teda zistiť, či náušnice padnú, aby vám boli pohodlné aj po celý deň?

Zmerajte si dĺžku medzi prepichnutou dierkou a koncom lalôčika. Tento rozmer následne porovnajte s vnútornou dĺžkou vybranej náušnice. Pamätajte, že rozmer náušnice by mal byť vždy väčší, než Vami nameraná hodnota ucha.

 délka mezi dírkou a koncem lalůčku

Ako je to v praxi? Pokiaľ je Vami nameraná dĺžka (medzi prepichnutou dierkou a koncom ucha) 6 mm, vyberajte náušnice, ktoré majú minimálnu vnútornú výšku 7 mm. S určitosťou Vám budú viac pohodlné, než náušnice s vnútornou výškou 6 mm.

Na našich stránkach môžete naraziť na modely, pri ktorých zatiaľ nie je vnútorná výška zadaná. Tieto parametre postupne meriame a dopĺňame ku každej náušnici. Nebojte sa preto na nás obrátiť a ozvať sa nám. Radi pre Vás rozmer náušnice zaistíme.

 eshop@lillianvassago.sk
+421 911 490 710 (sme Vám k dispozícii od pondelka do piatku 9–16 hodín)


 

MODELY NÁUŠNÍC

Visiaci

Visacích náušníc sú dva typy. Krátke, ktoré sú veľmi elegantné a dlhé, často pomerne extravagantné. Či tie alebo tie, oba modely na seba upútajú najväčšiu pozornosť práve v pohybe. Stačí pootočiť hlavou a náušnice sa klmbajú zo strany na stranu, vďaka čomu sa lesknú a trblietajú a upútajú pozornosť každého v okolí.

Krátke visiace náušnice sú najvhodnejšie na spoločenské akcie k večernej róbe.

Oproti tomu dlhé visiace náušnice by sme odporučili predovšetkým k letným šatám odhaľujúcim dekolt. Prípadne potom k veľmi minimalistickým plesovým šatám bez ramienok.

Kôstkové

Kôstkové náušnice nesmú chýbať v žiadnej šperkovnici. Sú presne tým modelom, ktorý znosíte vždy a všade. Či už idete do práce, divadla, alebo na ples, s kôstkovými náušnicami nikdy nešliapnete vedľa.

V našej ponuke nájdete najrôznejšie modely v žltom i bielom zlate, osadené perlami, rubíny, smaragdy, topazy a inými drahokamami.

Tento model je charakteristický predovšetkým svojim zapínaním na tzv. puzetu, prípadne skrutku, ktorá zaistí, že pri chôdzi zostanú na svojom mieste.

Otázkou teda len zostáva, vyberiete si menší viac decentný model, alebo väčší výraznejší?

Kruhové

Kruhy sú klasickým a nadčasovým dizajnom náušníc, ktorý nikdy neomrzí a hodí sa na každú príležitosť. Nadchnú všetky ženy, ktoré ocenia výnimočné a súčasne elegantné šperky.

V našej ponuke nájdete najrôznejšie prevedenie kruhov od najmenších veľkostí, po tie najväčšie. Či sú to klasické jemné kruhy, alebo točené, s kamienkami, jednofarebné, či kombinované.

Pokiaľ hľadáte jednoduchší model, odporúčame nahliadnuť do kategórie klasické kruhy. Pre viac extravagantné typy, máme na sklade aj zdobené zlaté kruhy.

Krúžkové

Krúžkové náušnice sú doslova malé krúžky, najčastejšie s jednoduchým zapínaním na zaklapnutie do drážky. Nijako nezaťažujú uši, vďaka čomu ich môžete nosiť na ušiach celý deň. Vďaka ich malému prevedeniu sa hodí k najrôznejším outfitom, pretože na seba nijako neupozorňujú a každý outfit dotiahnu k dokonalosti.

Upútať však môžu svojím prevedením, ktoré rovnako ako pri kruhových náušniciach, môže byť nezdobené, zdobené, s kameňmi, gravírovaním, v kombinovanej zlate alebo v najrôznejších tvaroch.

Na našom webe nájdete aj pár modelov s tzv. poistkou, kedy je kĺbové zapínanie doplnené poistkou v podobe pružinky v kĺbe, ktorá náušniciam nedovolí sa samovoľne otvoriť. Náušnice tak zostanú bezpečne navlečené v uchu, aj keby nezaklapli do drážky.

Ide o tieto modely:


 

ZAPÍNANIE NÁUŠNÍC

Klasický patent

Zapínanie na patent je charakteristické ako pri väčších, tak aj pri drobnejších a visiacich modeloch. Mechanizmus tohto zapínania je veľmi jednoduchý. Po nasadení náušnice na ucho sa háčik uzavrie mechanickou klipsou, vďaka ktorej náušnice pohodlne sedia v uchu.

Tento typ zapínania je najobľúbenejší po celej Európe, aj u našich zákazníčok.

Skrutka

Zapínanie na skrutku, ktorá je známa aj ako balónik, sa podobá puzetám. Hlavným rozdielom je, že na konci drieku sa nachádzajú závity, na ktoré sa balónik naskrutkuje. Jedná sa o veľmi pohodlné a bezpečné zapínanie, ktoré spoľahlivo zabráni strate náušnice.

Tento typ zapínania je obľúbený nielen u dospelých, ale aj náušníc pre deti.

Puzeta

Jedná sa o obľúbený typ zapínania náušníc, ktorý sa využíva predovšetkým pri kôstkových a drobnejších modeloch. Využíva sa predovšetkým u kôstok a drobnejších modelov, kde by iné zapínanie použiť nešlo. Jednoduchý mechanizmus spočíva v tom, že sa na tyčinku nasadí drobná puzeta v tvare motýlika alebo disku.

Francúzsky patent

Podobá sa klasickému patentu, avšak zapínanie je v tomto prípade schované v uchu alebo za ušným lalôčikom. Môžete naraziť aj na názov anglický patent. Hodí sa predovšetkým ku krátkym náušniciam, kde by iné zapínanie rušilo elegantný design náušníc.

Cvakačky

S týmto typom zapínania sa stretnete prevažne u malých krúžkových náušníc, kedy kĺb delí náušnice na polovicu. Samotné zapínanie tvorí kolíček so žliabkom, ktorý zapadá do dierky. Manipulácia s kĺbovým zapínaním je rýchla a jednoduchá.

Kreole

Používa sa predovšetkým pri kruhových a krúžkových náušniciach. Zúžená strana náušnice sa prevlečie dierkou v uchu a vsunie do protiľahlej strany kruhu či očka. V tomto prípade je dôležité zapínať náušnice opatrne, aby prílišným roztiahnutím nedošlo k ich deformácii. Zapínanie sa otvára jemným posunutím oboch koncov do strán, nie ich roztiahnutím od seba.

Použitý drôtik niekedy zapadá do vidlicového tvaru na druhom konci náušnice, inokedy sa drôtik zaklapáva do protiľahlej vidlice v tvare „V“.

Brizúra

Ide o typ zapínania používaný predovšetkým pri náušniciach pre deti od troch mesiacov do šiestich rokov. Náušnice na brizúre sa zapínajú spredu, háčik sa zasunie do očka na prednej strane náušnice. Toto zapínanie je veľmi bezpečné, praktické a ľahko sa s ním manipuluje. Dieťa ho samo nerozopne.

Prevliekacie

Moderný typ zapínania sa používa predovšetkým pri extravagantných modeloch. Princíp zapínania je veľmi ľahký – retiazku prevlečiete ušnou dierkou a necháte visieť. V strede retiazky sa často nachádza zaoblená tyčinka, vďaka ktorej je nosenie oveľa pohodlnejšie. Vyvlečenie náušníc a ich strata je nepravdepodobná, pretože obe strany retiazky bývajú vyvážené.

Omega (clips)

Tento typ zapínania sa hodí predovšetkým pre ťažšie modely náušníc. Je však veľmi jednoduché a pohodlné a predovšetkým veľmi bezpečné. Tyčinka náušnice sa prevlečie uchom a následne sa zaistí klapkou.


 

NÁUŠNICE PODĽA TVARU TVÁRE

Už dlho túžite po nádhernom páre náušníc, ktoré by podčiarkli Vašu osobitú krásu a eleganciu, ale neviete, ktoré sú tie pravé pre Vás? Nezúfajte! Poradíme Vám, aký typ náušníc sa k Vám najviac hodí podľa typu Vašej tváre.

Každá žena je jedinečná a mala by byť na to pyšná. Môže mať však pocit, že potrebuje niektoré črty vo svojej tvári zjemniť alebo naopak zvýrazniť. Vďaka správne zvolenému typu náušníc je možné tvar tváre opticky pozmeniť.

 

1Oválny

Oválna tvár priťahuje pozornosť predovšetkým vysokými lícnymi kosťami. Naopak nijako nevyniká širokým čelom. Tvár sa smerom k brade ak oblasti spánkov väčšinou zužuje.

Skúste siahnuť po oválnych visiacich náušniciach, ktoré upozornia na elegantný tvar tváre. Chybu neurobíte ani s geometrickými modelmi alebo cvočkami.

Okrúhly3

Okrúhla tvár sa vyznačuje plnými tvárami, symetrickosťou a celkovo zaobleným dojmom. Tvári dominujú skôr lícne kosti ako brada, ktorá pri okrúhlej tvári býva jemná a zaguľatená.

Okrúhlemu typu tváre najviac zalichotia slzičkové a visiace náušnice, ktoré ho opticky pretiahnu a minimalizujú efekt „nadukaných tváričiek“.

2Štvorcový

Tento typ tváre je špecifický pre ostré rysy – výrazná spodná čeľusť a výrazné čelo. Ďalším neprehliadnuteľným rysom sú lícne kosti, podobne široké ako čelo.

Pristanú Vám predovšetkým okrúhle náušnice, jednoduché cvočky, slzičky a kôstky.

Srdcový5

Srdcový alebo aj trojuholníkový tvar tváre je jeden z najčastejších. Srdcovitý tvar tváre sa vyznačuje výrazným čelom, ktoré býva spravidla najnápadnejšou časťou celej tváre.

Nebojte sa siahnuť po stredne dlhých alebo elegantných slzičkových náušniciach, ktoré podčiarknu Vaše lícne kosti. Nemusíte sa báť ani výrazných či extravagantných modelov, tie totiž odvedú pozornosť od ostrejšej brady.

 

 

 

Viac informácií o tvaroch tváre, ako zistiť tvar tváre a aké ďalšie modely sa hodia práve pre Vás a ktorým by ste sa naopak mali vyhnúť, si môžete prečítať v našom článku TU!


 

Podarilo sa vám zvládnuť náš náušnicový kurz a vybrať perfektné náušnice pre vás? My veríme, že áno.

Potrebujete ešte poradiť? Ozvite sa nám!

 eshop@lillianvassago.sk
+421 911 490 710 (sme Vám k dispozícii od pondelka do piatku 9–16 hodín)