Ako vybrať prsteň

Chcete u nás kúpiť prsteň, či už sebe alebo významnej osobe, ale potrebujete určiť správnu veľkosť prsteňa? Tak nezúfajte, s nami to zvládnete ľavú zadnú!

Veľkosti prsteňov sa pohybujú v hodnotách 41 - 76, čo je vlastne údaj ich vnútorného obvodu v milimetroch. Prsteň veľkosti 53 bude mať teda vnútorný obvod 53 mm. Avšak vieme, že sa označenie veľkosti môže po celom svete líšiť, pripravili sme preto pre Vás prevodník veľkostí, takže sa len tak nestratíte.

Najprv si ale povedzme, čo všetko sa vlastne dozviete?

Vyberte si tému a kliknite naň!


 

VEĽKOSTI PRSTENOV LILLIAN VASSAGO

Prevažnú časť prsteňov vyrábame rovno v najviac dopytovaných veľkostiach, preto na našom webe narazíte na takmer celý veľkostný rad - požadovanú veľkosť si môžete ľahko a rýchlo dohľadať pomocou filtrov v bočnom menu na našom webe.

Avšak prstene s diamantmi a drahokamami sú delikátnejšou záležitosťou a poväčšinou ich máme skladom iba v pár vybraných veľkostiach. Bežne ich však zákazníkom zaisťujeme na mieru. Pokiaľ máme skladom práve Vami vybranú veľkosť, je možné ho ihneď zaslať či pripraviť na vyzdvihnutie. Pokiaľ Vami vybranú veľkosť na sklade nemáme, zaistíme Vám požadovanú veľkosť na základe dostupnosti, alebo Vám náš šikovný zlatník upraví Vami vybranú veľkosť na mieru.

Samozrejme stále je tu možnosť zákazkovej výroby, a to či už šperku z nášho webu, tak aj šperku podľa Vašich predstáv. V prípade, že si budete priať vyrobiť jedinečný šperk, neváhajte nás kontaktovať.

Viac o výrobe jedinečného šperku a zákazkovej výrobe si môžete prečítať v našom článku: Zákazková výroba šperkovVEĽKOSTNÁ TABUĽKA VEĽKOSTÍ PRSTENOV
Návrh bez názvu (1)

 

ROZHODOVANIE MEDZI DVOMI VEĽKOSŤMI PRSTENOV

Dostali ste sa do situácie, keď je Vaša hodnota prsteňov na pomedzí veľkostí? Aj to sa môže stať. Výber veľkosti teraz bude teda závisieť od modelu vybraného prsteňa.

Pri prsteňoch, ktoré majú širokú šínu, odporúčame zvoliť väčšiu veľkosť. Naopak pri jemných modeloch je lepšie zvoliť menšie veľkosti.

Samozrejme pokiaľ Vám vybraná veľkosť nebude vyhovovať, je tu možnosť výmeny, či úpravy veľkosti. Prvá úprava veľkosti, do 30 dní od nákupu, je úplne zadarmo.


 

ÚPRAVA VEĽKOSTI PRSTENA

Zakúpili ste u nás, či dostali prsteň, ale jeho veľkosť Vám nevyhovuje? Radi Vám jeho veľkosť upravíme, prípadne že je prsteň nenosený, je možná aj jeho výmena. Prvá úprava veľkosti prsteňa, do 30 dní od zakúpenia, je úplne ZADARMO. V prípade, že je prsteň nenosený, vymeníme Vám ho za inú veľkosť.

Nemusíte sa ničoho báť, vďaka skúsenosti našich šikovných zlatníkov a najmodernejším pomôckam, nemá úprava veľkosti žiadny vplyv na kvalitu šperku. Radi Vám veľkosť upravíme presne na mieru.

Napriek tomu odporúčame úpravu maximálne o 4 veľkosti. Avšak pokiaľ si prajete prsteň upraviť o viac veľkostí, radi s Vami túto možnosť prekonzultujeme.

eshop@lillianvassago.sk
+421 911 490 710 (sme Vám k dispozícii od pondelka do piatku 9–16 hodín)

Bohužiaľ v niektorých prípadoch nie je úprava prsteňa možná, vzhľadom na presadenie väčšieho počtu kameňov v šíne, atypické prevedenie obrúčky atď. V takom prípade Vás kontaktujú kolegovia zákazníckej starostlivosti s návrhom alternatívneho riešenia.

Upozorňujeme však, že šperk, ktorý je upravený podľa požiadaviek zákazníka, už nie je možné vrátiť v rámci 14 dennej lehoty, ani ho vymeniť a je potrebné ho uhradiť vopred, pretože ide o úpravu na mieru.

Ako na úpravu veľkosti prsteňa?

Šperk zabaľte a zašlite na adresu na adresu: Lillian Vassago s.r.o., Prešovská 337/6, 301 00 Plzeň, alebo ho zaneste osobne na niektorú z našich kamenných predajní, kde Váš prípad zaregistrujú a šperk odovzdajú na príslušné oddelenie.

Formulár pre zaregistrovanie požiadavky na úpravu nájdete na našich stránkach: VÝMENA, VRÁTENIE, REKLAMÁCIA

Doba úpravy veľkosti prsteňov

Minimálna doba na úpravu šperku pri objednaní je 4-6 dní. Dodatočnú úpravu šperku vykonávame v 14 dennej lehote.


 

GRAVÍROVANIE PRSTENOV

Možnosť rytiny sa pri každom prsteni posudzuje individuálne, podľa typu šperku, jeho tvaru, veľkosti a tiež podľa typu fasovania kameňov. Pri prsteňoch je vhodné, aby bola šina široká aspoň 2,0 mm.

Cena za jednostranné gravírovanie činí €33 vč. DPH. Pri zložitejších návrhoch je cena individuálna (fotografia apod.). Gravírovanie snubných prsteňov vykonávame zadarmo.

Upozorňujeme však, že šperk, ktorý je upravený podľa požiadaviek zákazníka, už nie je možné vrátiť ani vymeniť. Rovnako je potrebné ho uhradiť vopred.


 

AKO URČIŤ VEĽKOSŤ PRSTENA?

Veľkosť prsteňov môžeme určiť hneď niekoľkými spôsobmi. Záleží však na tom, či prsteň kupujete ako prekvapenie alebo nie.

Ideálne je nechať si zmerať veľkosť priamo odborníkom, predovšetkým pokiaľ vyberáte svoj prvý prsteň, pokiaľ ale nemáte možnosť, alebo je pre Vás pohodlnejšie ho zmerať doma, vždy pamätajte na nasledujúce:

  • Prsty počas dňa opúchajú.
  • Veľkosť sa mení aj podľa teploty. Ideálne ho preto merajte počas dňa a za izbovej teploty.
  • Ak sa rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, myslite aj na typ prsteňa, ktorý chcete zakúpiť: ROZHODOVANIE MEDZI DVOMA VEĽKOSŤMI PRSTENOV
  • Široké modely prsteňa bývajú spravidla tesnejšie.
  • Pri meraní myslite aj na to, aké veľké máte kĺby, aby ste prsteň pohodlne pretiahli cez kĺb.


Meranie profesionálom

Najlepším riešením je si nechať zmerať veľkosť priamo v našich predajniach v centre Prahy, Plzni, či v Žiline. Naši kolegovia Vám zmerajú veľkosť pomocou meracích krúžkov.

Meranie prsteňa zo šperkovnice

Máte doma prsteň, ktorý padne ako uliaty? Perfektné! Práve sa z neho stal ideálny „partner in crime“. Pokiaľ si prsteň môžete požičať na dlhšiu dobu, môžete si ho rovno nechať zmerať v zlatníctve pomocou tzv. tŕňa.

V prípade, že máte na spáchanie zločinu (čítajte: zmeranie veľkosti) máte iba obmedzený čas, je najjednoduchšie zmerať si jeho vnútorný priemer. Prsteň si položte na čistý papier a obkreslite jeho vnútorný obvod. Následne pomocou pravítka zmerajte kruh v najširšom mieste, čím získate priemer. Pomocou našej PREVODNEJ TABUĽKY si následne jednoducho zistíte, aký priemer zodpovedá ktorej veľkosti.

Pre toto meranie si môžete vytlačiť aj našu predlohu s krúžkami (pre stiahnutie kliknite), na ktorý prsteň položíte a pokiaľ krúžok zodpovedá priemeru, poznáte jeho aktuálnu veľkosť.

Aj napriek tomu, že máte doma prstene, ktorý veľkostne zodpovedá, vždy odporúčame ho nechať zmerať odborníkom pomocou tŕňa, ktorý zistí presnú veľkosť prsteňa.

Meranie bez prsteňa

Nie každý máť doma šperkovnicu plnú žiarivých klenotov, a my to úplne rešpektujeme. V tejto chvíli je potrebné zmerať priamo samotný prst. V tejto chvíli je už takmer nemožné udržať tajomstvo. Môžete však vymyslieť nejakú tajnú lesť, či hru, pri ktorej svojej drahej polovičke prst zmeriate. Alebo to môžete skúsiť kým spí.

Ako na to? Budete potrebovať iba 3 veci. Improvizačné meradlo (provázok, papierová páska, stužka či zubná niť – čokoľvek čo nepruží), fixu a pravítko či meter.

Špagát obmotajte natesno okolo prsta, na ktorom sa bude prsteň nosiť. Nezabudnite myslieť na kĺb, aby šiel prsteň pretiahnuť. V mieste, kde sa povrázok pretína urobte fixnú značku. Nameranú hodnotu nakoniec priložte k pravítku a zmerajte dĺžku medzi značkami. Výsledná hodnota v milimetroch je naša veľkosť prsteňov.

 

Na zmeranie môžete využiť aj špeciálne merítko. Ide o nastaviteľný merací krúžok, ktorý si natiahnete na prst a utiahnete. Ideálne do takej miery, aby Vám bol krúžok na prste príjemný. Odporúčame skúsiť, či nastavené merítko pretiahnete cez kĺb.

Také merítko môžete zakúpiť aj na našom webe TU! V pohodlí doma si zmeriate veľkosť, a pokiaľ sa rozhodnete si zakúpiť prsteň u nás, odpočítame Vám z neho hodnotu merítka. Viac informácií sa dozviete v popise produktu.


 

Držíme Vám palce, nech meranie zvládnete! A keby predsa len nie, zavolajte nám. Radi Vám so všetkým poradíme.

eshop@lillianvassago.sk
+421 911 490 710 (sme Vám k dispozícii od pondelka do piatku 9–16 hodín)